Trochu sme si prevetrali hlavy

Trochu sme si prevetrali hlavy

posted in: Aktuality, Press | 0

Klienti Domova sociálnych služieb a zariadenia podporovaného bývania Merema využívajú priaznivé zimné dni na príjemné turistické vychádzky do blízkej prírody, ktoré sú liekom nielen pre ich telo, ale aj balzamom na ich dušu.

Máme to šťastie, že žijeme v prekrásnej lokalite na úpätí Malých Karpát, ktoré sú počas celého roka rajom pre turistov aj pre „vychádzkarov“ a destinácií na turistické výlety tu je nespočetné množstvo. Cieľom januárovej turisticky bol výstup na vrch Kukla s rozhľadňou, ktorý sa vypína nad obcou Dubová. „Naraňajkovali sme sa, do batohov nabalili termosky s čajom, niečo pod zub a vyrazili sme do blízkeho okolia. Z Meremy nás pán šofér odviezol na rázcestie a ďalej sme už šľapali pešo.“ Trasa viedla popod Medvediu skalu, ktorá je vyhľadávanou atrakciou pre skalolezcov, tiež poblíž pomerne vysokého skalného útvaru známeho pod názvom Čertove zuby. „Stupák nám dal hodne zabrať, ale zvládli sme ho a vyšli sme až na Kuklu.“ Februárová turistika, na ktorú sa naši klienti nesmierne tešili viedla zo Zochovej Chaty, cez vrch Zámčisko, až do Harmónie. „Dobre naladení sme si vykračovali lesom na vrchol Zámčiska. Z informačnej tabule sme sa dozvedeli o starobylom hradisku a na vyhliadke sme sa pokochali prekrásnym pohľadom na Modru. Bol to vydarený deň, plný slnka, šťastia a radosti,“ prezrádza pán František.

Späť do Meremy sa naši milovníci prírody vrátili s úsmevom na tvári, príjemne unavení a s plánom na nasledujúcu túru, ktorá povedie na Veľkú Homolu.

Leave a Reply