Národný deň umenia hendikepovaných umelcov SR a ČR

Národný deň umenia hendikepovaných umelcov SR a ČR

posted in: Aktuality | 0

V priestoroch klientského centra  Ministerstva vnútra SR na Tomášikovej ulici v Bratislave sa  dňa 14.3. 2023 konal Národný deň umenia hendikepovaných umelcov Slovenskej republiky a Českej republiky. Prezentácia umenia zdravotne znevýhodnených ľudí sa uskutočnila pod záštitou ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislava Káčera a ministra vnútra Romana Mikulca, ktorí  slávnostne otvorili vernisáž. Na podujatí sa zúčastnili  zástupcovia diplomatického zboru  – veľvyslanci mnohých ambasád pôsobiacich na Slovensku. Súčasťou slávnostného otvorenia výstavy bol kultúrny program v podaní hercov  Divadla Hopi – Hope z Košíc a detí zo Školy pre sluchovo postihnutých z Bratislavy.

Klienti CSS MEREMA prezentovali svoj talent a zručnosti v keramickej a drotárskej tvorbe . Pred návštevníkmi podujatia modelovali, vytvárali šperky z drôtu  a korálok a reprezentovali naše zariadenie. Zároveň  sme vystavovali diela – obrazy keramické umelecké a úžitkové predmety, ručne vyrábané mydlá, maľované hrnčeky a levanduľové vrecúška. Výstava sa tešila veľkému záujmu zo strany pozvaných hostí.

Ďakujeme organizátorovi – Agentúre na podporu hendikepovaných umelcov SR a jej predsedovi p. Arpádovi Beníkovi  za pozvanie a výbornú spoluprácu.

Leave a Reply