Kaviarnička MUSIQUE CLUB GALERIE je chránené pracovisko s nádychom histórie, kde si prídu na svoje všetky Vaše zmysly. S úsmevom Vás tu obslúžia zdravotne a sociálne znevýhodnení klienti Domova sociálnych služieb a zariadenia podporovaného bývania MEREMA. V priestoroch MCG Vás očaria ich umelecké diela z keramickej, drotárskej a kreatívnej dielne, pochutnáte si na skvelej káve a voňavom čaji z rôznych končín sveta, rozveselí Vás pohár modranského vínka a rozpáli šálka horúcej čokolády či partička provensálskej hry Pétanque.

 

OTVORENÉ

pondelok – štvrtok 8:00 – 20:00
piatok 8:00 – 20:00
sobota 9:00 – 20:00
nedeľa 14:00 – 20:00

 

 

Chránené pracovisko MUSIQUE CLUB GALERIE založila Nadácia pre človeka v núdzi a prevenciu kriminality v roku 2008 za finančnej podpory Európskeho sociálneho fondu a vytvorila tak pracovné miesta pre piatich zdravotne znevýhodnených ľudí žijúcich v Zariadení podporovaného bývania Merema, čím vo veľkej miere prispela k ich sociálnej inklúzii a hlavne k zvýšeniu kvality ich života.

 

2% pomoc a podpora, tlačivá

 

Nadácia pre človeka v núdzi a prevenciu kriminality spolupracuje s Domovom sociálnych služieb a zariadením podporovaného bývania Merema v Modre už niekoľko rokov. Naša dlhoročná spolupráca spočíva najmä v spoločnom organizovaní aktivít zameraných na inklúziu obyvateľov Meremy do spoločnosti a prezentáciu ich umeleckej tvorby . Prostredníctvom nadácie je taktiež možné prispieť pre Meremu 2% podielu z daní . Vďaka tejto finančnej podpore je umožnené obyvateľom Meremy realizovať spoločensko-kultúrne i športové aktivity a začleniť sa tak do života v regióne.

 

V priestoroch Musique club galerie sa uskutočňujú výstavy umeleckých diel zdravotne a sociálne znevýhodnenej skupiny ľudí, tiež začínajúcich umelcov s cieľom oboznamovať širokú verejnosť s ich umeleckým nadaním a tvorbou, cez ktorú stvárňujú svoj svet. Prezentácia ich činnosti je jednou z príležitostí, ktorá napomáha odbúrať bariéry a nachádzať vzájomné porozumenie.

 

Súčasťou kaviarne je i malá knižnica, či skôr antikvariát, v ktorom môžete nájsť dávno zabudnutú knihu z detstva, pocestovať si v čase, vrátiť sa do histórie a čítaním si u nás spríjemniť prežívané chvíle. V prípade, že Vás kniha pohltí, je možné si ju zapožičať i domov ☺.

 

Piatkové večery sú venované hudbe, kedy si je možné u nás vychutnať Blues & jazz naživo v podaní bluesovej legendy Petra Bonza Radványiho, Jána Ponku Dubana, Ľuboša Beňa, Petra Konečného, J. Dura Turteva, skupiny Second Band, Stará jedáleň a ZVA 12-28…Podrobnosti o akciách MCG nájdete vždy v aktuálnom programe.

 

Súčasťou Musique club galerie je i kryté petangové ihrisko, vybudovaním ktorého sa otvoril priestor pre sofistikovaný pohyb v podobe pôvodom provensálskej hry PÉTANQUE. Široká verejnosť tu nachádza možnosť nazrieť a následne sa nechať pohltiť čarom tejto hry, ktorá je vhodná pre každého, bez rozdielu veku, pohlavia či kondície. Viac info tu.